Răspuns :
Explicație pas cu pas:
☆Bună!☆
《Cerința》
Ileana a cumpărat 5 caiete,pentru a plăti 10 lei.Catcar fi plătit dacă ar cumpăra 3 caiete de acelaș fel?
Rezolvare:
Cât costă un caiet?
10:5=2 (lei)
Cât costă 3 caiete?
2×3=6 (lei)
Sper că te-am ajutat!❤