Dragon38 Dragon38 14-01-2018 Matematică a fost răspuns intrun camion sau incarcat 48 lazi de mere a cate 12 kg fiecare si 32 lazi de nuzi a cate 25 kg stiind ca 1 kg de mere costa 4 lei si 1 kg de nuci costa 10 lei aflati cat costa mai mult su cu cat .ajutor repede pls urgent