Răspuns :
Răspuns:
MNa2SO4=2x23+32+4x16=142g/mol
142g Na2SO4..............32gS
xg Na2SO4................160gS
x=160x142/32=710g Na2SO4
Explicație:
Răspuns:
Explicație:
sulfat de sodiu Na2SO4
M Na2SO4 = 2*23 + 32 + 4*16 = 142 g/mol
142 g Na2SO4....................32 g S
x...........................................160 g S
x = 142*160/32 = 710 g