Ionelaprecup18 Ionelaprecup18 07-11-2019 Matematică a fost răspuns O gospodina a cumpărat 3 kg de mere si 2 kg de pere plătind 19 lei. În altă zi pentru 2 kg de mere si 3 kg de pere gospodina a plătit 21 lei. Cat costa un kg din fiecare fel de fructe? Va rog sa imi ziceti metoda de rezolvare a problemei. Multumesc