Deni8496 Deni8496 08-03-2022 Matematică a fost răspuns 8. Ana a cumpărat 4 kg cireșe și 3 kg caise, plătind 60 lei. Eva a cumpărat 3 kg cireșe și 5 kg caise, plătind 67 lei. Cât costă din 2/3 din cantitatea de cireșe cumpărată de Ana şi Eva ?