👤

mama cumpăra cesti cu prețul de 6 lei fiecare și tot atâtea farfurioare a 9 lei fiecare.daca pe farfurioare a plătit ,18 lei mai mult decât pe cesti,afla cat a platit mama pe cumpărături.​