👤

Bunica a cumpărat 5 kg de ardei si 9 kg de vinete si a plătit pentru toate 74 de lei. Mama a cumpărat 6 kg de ardei si 4 kg de vinete si a plătit 48 de lei. Cat costa un kg de ardei? Dar unul de vinete?​