Anonim Anonim 20-11-2020 Matematică a fost răspuns Un kilogram de sare costa 1,40lei. Prețul unei pungi cu 2,5 kilograme de sare va fi egal cu;a) 3,90leib) 3,20leic) 3,50leid) 4,00lei