5. O gospodină cumpări 7 kg de mere şi 9 kg de pere şi plăteşte 41 lei.
Altá gospodina cumparà 7 kg de mere si 4 kg de pere şi plateste 26 de lei.
Cati lei costă 1 kg de mere Dar unul de pere?
![5 O Gospodină Cumpări 7 Kg De Mere Şi 9 Kg De Pere Şi Plăteşte 41 LeiAltá Gospodina Cumparà 7 Kg De Mere Si 4 Kg De Pere Şi Plateste 26 De LeiCati Lei Costă 1 K class=](https://ro-static.z-dn.net/files/d85/055886e2455745b79bf17bc7fab19d03.jpg)