Zacurin Zacurin 03-11-2019 Matematică a fost răspuns Matematica clasa a V a: 2kg mere si 7kg portocale costa 34 lei. Cat costa 1kg de mere si 1kg portocale, daca 5kg de mere si 1kg portocale costa 19 lei...