ms = 8,5 g , c = 2,5%
stim ca c% = mdx100/ms
=> md = msxc/100 = 8,5x2,5/100= 0,2125 apa oxigenata
0,2125 g............... n moli
2H2O2 => 2H2O + O2
2x34 g/mol.................. 1
=> n = 1x0,2125/2x34 = 0,003125 moli O2
.b moli..0,003125 moli.... a moli
....C ...+... O2.........=> ...........CO2
.................1...............................1
=> a = 0,003125 moli CO2
=> b = 0,003125 moli C
b.................................... c moli
C.....+........2H2.....=.....CH4
1........................................1
=> b = c = 0,003125 moli CH4