Anusca5678 Anusca5678 15-03-2018 Matematică a fost răspuns Iulia a cumpărat la început de an şcolar 28 de creioane şi 8 caiete. Fiecare creion a costat 4 lei, iar toate creioanele au costat cât toate caietele. Cat a costat un caiet?