👤
Lulux1
a fost răspuns

4) Pentru 4 acadele si 3 ciocolate, mama a plătit 20 de lei.
În altă zi a cumpărat 4 acadele si 5 ciocolate si a plătit 28 de lei.Cât costă o acadea? Dar o ciocolată?