Thecappyq Thecappyq 15-02-2018 Matematică a fost răspuns se amesteca 2 kg de mere cu pretul de 2,5 lei kg cu 3 kg de mere cu pretul de 4 le kg.Cat costa 1 kg de mere din amestecul rezultat