Bucuraugustin Bucuraugustin 21-01-2018 Matematică a fost răspuns Pentru 25 kg de portocale si 25 kg de mere, s-a platit suma de 250 lei. Stiind ca 1 kg de portocale are acelasi pret cu 1 kg de mere, afla cat costa un kg de fructe din fiecare fel. Rezolva problema in 2 moduri.