Ana23mara Ana23mara 07-06-2017 Matematică a fost răspuns Ana a cumparat de la o cofetarie bomboane fondate si bomboane cu alune ea a platit pe ele 18 lei daca 100g de bomboane fondate costa 2,5lei iar 100g de bomboane cu aluna costa 3,5lei ce cantitate a cumparat ? REPEDE VA ROG