Vola Vola 27-01-2016 Matematică a fost răspuns o persoana cumpara 6 kg de pere calitatea 1 la pretul de 4,5 lei kg si 4 kg de pere la calitatea 2. Determinati pretul unui kg de pere la calitatea a doua stiind ca pretul mediu pe kg de pere a fost 4,1 lei