Grasunica Grasunica 14-09-2014 Matematică a fost răspuns Un pachet de unt costa cat 3kg de faina, iar un kg de faina costa cat2 pachete de biscuiti.O gospodina a cumparat un pachet de unt, 4 kg de faina si 4 pachete de biscuiti, platind in total 18 lei.Cat costa fiecare produa?