Anonim Anonim 27-09-2015 Matematică a fost răspuns Ana a cumparat 4 pixuri iar Dan 7 pixuri la acelasi pret.Dan a cheltuit cu 15 lei mai mult de cit Ana.Cit costa un pix? Va rog problema rezolvata prin metoda de ecuatie