Ciobanuolesea79 Ciobanuolesea79 24-01-2024 Matematică a fost răspuns 4 O ilustrată de Paşte costă 9 lei şi este: a) de 3 ori mai ieftină decât un cozonac. Care este prețul cozon b) de 3 ori mai scumpă decât un balon. Cât costă balonul şi ilustrata în total?