Andreiion36 Andreiion36 12-06-2015 Matematică a fost răspuns Pentru un leagăn de grădiniță s-au cumpărat 200kg de fructe :mere l pere l prune. Cate kg de fructe s-au cumpărat din fiecare fel, dacă mere s-au cumpărat cu 35kg mai mult decât pere, iar prune cu 45kg mai mult decât pere?