👤

Pentru o expeditie la munte,Mara isi cumpara o jacheta,o pereche de pantaloni si o pereche de bocanci.Stiind ca jacheta costa 80 de lei,fiind de doua ori mai scumpa decat pantalonii si de doua ori mai ieftina decat bocancii,afla cati lei costa,in total,cumparaturile.

va rog