Anarazaila701 Anarazaila701 24-05-2022 Matematică a fost răspuns Ana a cumpărat de la piață 3 kg de mere 2 kg de banane și 3 kg de portocale ce sumă a cheltuit dacă 1 kg de mere costă 4 ron 1 kg de banane și 100 RON și 1 kg de portocale 7 RON Ce rest primește dacă plătește cu o bancnotă de 50 RON