👤

Un iaurt cu cereale costă 2 lei şi 50 de bani. Laura şi Eva consumă zilnic câte un iaurt. Mama lor cumpără atâtea iaurturi cât să le ajungă timp de o săptămână. a) Ce sumă trebuie să plătească? b) Găsește trei variante pentru a plăti cu monede şi bancnote. (VA ROG REPEDE VA DAU COROANA!)​