👤

Citește problema, pornind de la datele acestuia. Scrie rezolvarea prin metoda comparației ​

Citește Problema Pornind De La Datele Acestuia Scrie Rezolvarea Prin Metoda Comparației class=

Răspuns :

Răspuns:

=> 2kg cartofi=4 lei

1 kg=2 lei

2kg mere.......3*2 cartofi.......14lei

2kg mere=14-6

1kg mere=8/2=4 lei