sa pp ca subs. este complet pur
miu Hg2Sb2O7=2 ori 201+ 2 ori 122 +7 ori 16=758g pe mol
deci avem 0,143 moli oxid ......xg O2
in 758g oxid.....112g O2
in 108.5g oxid...xg O2
deci avem 16,03gO2
deci avem 1 mol O2
rezulta ca puritatea =1 impartit la 0,2=5 la suta