Ilariajessica1 Ilariajessica1 08-06-2015 Matematică a fost răspuns ..Un pachet de unt costa cat 3 kg de faina,iar un kg de faina costa cat 2 pachete cu biscuiti.O gospodina a cumparat un pachet de unt,4kg de faina si 4 pachete de biscuiti,platind in total18 lei...Cat costa fiecare produs..??