👤

4. Ciprian cumpără 3 caiete de matematică și 2 caiete de desen plătind 17 lei. Dacă ar cumpăra 2 caiete de matematică și 3 caiete de desen ar plăti cu 1 leu mai mult . Cât costă fiecare caiet? nare si 10 pixuri s-au
Dau ! Dar problema care se rezolvă prin metoda comparației​