Un kg de caise costa 40 de lei iar un kg de piersici costa cu 10 lei mai mult cat costa fiecare?
Sunt 15 creioane cu 10 mai multe pixuri si cu 15 mai multe stilouri decat creioane cate sunt din fiecare?
Gaste sunt 40 cu 20 mai putine rate si cu 15 mai multe rate decat gaini cate sunt din fiecare?