Bibealina91 Bibealina91 05-04-2022 Matematică a fost răspuns JOC DE ROL: Eşti vânzător la un magazin. Spune cât costă: 1 de pâine, dacă 4 pâinea costă 4 lei; 1 - • - de - de pepene, dacă tot pepenele costă 20 lei; 4 • o roată de caşcaval, dacă un sfert costă 5 lei.