Nataliastroe34 Nataliastroe34 04-04-2022 Matematică a fost răspuns 1 Trei kilograme de mere costă 11,40 lei. Cât costă 4,5 kilograme de mere de aceeași calitate? a 12,50lei; b 17,10 lei; c 18,50 lei; d 19 lei.------------------------------------------------------Ajutor vă roggg!!!