Răspuns :
Răspuns:
Sper ca te am ajutat!
Explicație pas cu pas:
Cat costa 12 kg?
12×4=48 lei
Cat costa 23 kg?
23×4=92 lei
1kg cartofi.... 4 lei
12kg cartofi...n lei
N=(12*4)/1=48 lei
1kg cartofi.... 4 lei
23kg cartofi...x lei
X=(23*4)/1=92 lei
Răspuns:
Sper ca te am ajutat!
Explicație pas cu pas:
Cat costa 12 kg?
12×4=48 lei
Cat costa 23 kg?
23×4=92 lei
1kg cartofi.... 4 lei
12kg cartofi...n lei
N=(12*4)/1=48 lei
1kg cartofi.... 4 lei
23kg cartofi...x lei
X=(23*4)/1=92 lei