Răspuns :
Răspuns:
24
Explicație pas cu pas:
Facem 6 ori 4 whdhksjxx
Răspuns:
1) cat costa 6 bomboane?
6 lei x6=36 lei
Daca 4 acadele costa 36 lei
4 acadele
2)Cat costa 4 acadele?
36 lei
Te intreaba O acadea
36 lei:4 = 9 lei
sper ca te-am ajutat! Coroana?