Răspuns :
Răspuns:
metoda reducerii la unitate:
1350:3=450 lei un l de benzina
450l *4=1800 lei patru l de benzina
Răspuns:
Aflăm cat costa un l de benzina:
1350: 3= 450 lei
Apoi inmultim cu 4:
450×4=1800 lei
Sper ca te-am ajutat!! <33
Răspuns:
metoda reducerii la unitate:
1350:3=450 lei un l de benzina
450l *4=1800 lei patru l de benzina
Răspuns:
Aflăm cat costa un l de benzina:
1350: 3= 450 lei
Apoi inmultim cu 4:
450×4=1800 lei
Sper ca te-am ajutat!! <33