👤

JOC DE ROL: Eşti vânzător la un ât repre- magazin. Spune cât costă: 1 de pâine, dacă 4. pâinea costă 4 lei; 1 de pepene, dacă tot 4 pepenele costă 20 lei; • o roată de caşcaval, dacă un sfert costă 5 lei.​