👤
a fost răspuns

Livia a cumpărat dintr-un supermarket 5kg de mere și 4kg de pere plătind la casa 31 de lei.Teo a cumpărat în același timp 10 kg de mere și 7kg de pere plătind 58 de lei.
Cât a fost prețul merelor și prețul perelor?