Corel3 Corel3 03-06-2015 Matematică a fost răspuns Buna, Brainly. Am o dificultate la o problema de clasa a V - a si anume : Stiind ca 0,12 kg. de mere costa 144 de lei , aflati cat costa 3kg de mere cu aceeasi cantitate.