👤

3 Lisa is at the supermarket!

Look at the picture and answer the questions.
How much are the apples?
How much is the sugar?
How much is the rice?
How much is the milk?
How much are the eggs?
How much is the flour?
How much are the bananas?
How much is the yoghurt?
How much are the oranges?
How much is the spinach?

vă rog frumos ​


3 Lisa Is At The Supermarket Look At The Picture And Answer The QuestionsHow Much Are The ApplesHow Much Is The Sugar How Much Is The RiceHow Much Is The MilkHo class=

Răspuns :

Răspuns:

1.35£

1.7£

0.4£

2.5£

3.3£

Explicatie:

am raspuns la prima intrebare si dupa am lasat un rand liber si dupa la urmatoarea...

Sper ca intelegi!

Noapte buna!

The apples are 1,3£
The sugar is 2£
The rice is 1,7£
The milk is 3£
The eggs are 0,4£
The flour is 2,5£
The bananas are 4£
The yoghurt is 2£
The oranges are 5£
The spinach is 3,3£

Succes!!!!!