Podarulorena391 Podarulorena391 15-03-2022 Matematică a fost răspuns Exemplu: Bunicul a cumparat 3 cafelusi si 10 pui de galna, platina Ti cumpărat 2 catelusi si 7 pui de gaina ar fi platit 32 let. Cât costă fiecare obiect cumpărat?