Irina79tm Irina79tm 14-03-2022 Matematică a fost răspuns o pereche de mănuşi costă de 4 ori mai puțin decât o pereche de ghete. Împreună, costă 50 de lei. Câți lei costă fiecare? Rezolvare prin metoda reprezentări grafice!