Alexandradamianov Alexandradamianov 09-03-2022 Matematică a fost răspuns 1. Pentru 3 ciocolate şi 3 pachete de biscuiți s-au plătit 21 de lei, iar pentru 3 ciocolate şi 4 pachete de biscuiți s-au plătit 24 de lei. Cât costă un pachet de biscuiți? Dar o ciocolată?prin metoda comparației cu întrebări va rog