👤

Pentru 4 kg de capsuni si 3 kg de mere o gospodina a platit 30 de lei.Un kilogram de capsuni este de 3 ori mai scump decat un kilogram de mere.Cat costa un kilogram de capsuni? Dar unul de mere? Ajutati-ma va rog!