Dogarumariana1 Dogarumariana1 08-03-2022 Matematică a fost răspuns 4. 2 kg de pere au același preț cu 3 kg de mere. Cu 120.000 lei s-au cumpărat 6 kg de pere. Cât costa un kg de mere?