Pabla Pabla 02-03-2022 Matematică a fost răspuns O Poți mai mult? 4 caiete costă cu 6 lei mai puțin decât 5 caiete. Îmi ajung 80 de lei pentru a cumpăra 10 caiete și 2 pixuri, știind că un pix costă cu 3 lei mai mult decât un caiet? Justifică!