DenisDeniz DenisDeniz 31-05-2015 Matematică a fost răspuns Un iaurt cu cerele costa 2 lei si 25 de bani. Eugen si Mihaela consuma zilnic cate un iaurturi cat sa le ajunga timp de cinci zile. Ce suma trebuie sa plateasca? Gaseste trei variante pt a plati cu monede si bancnote.