Iubitul20 Iubitul20 27-02-2022 Matematică a fost răspuns De la o cofetarie, Miruna a cumpărat 2 fursecuri şi 4 napolitane, plătind 26 de lei. In altă zt, la aceleași prețuri, a cumpărat 2 fursecuri şi 6 napolitane de acelaşi fel ca primele, plătind 34 de lei. Câți lei costă un fursec? Dar o napolitana?