Stoicarzv31 Stoicarzv31 22-02-2022 Matematică a fost răspuns 8 O cutie cu bomboane costă cu 12 lei mai mult decât o ciocolată. Cât IM costă fiecare, dacă ciocolata este de 3 ori mai ieftină decât cutia cu bomboane? am nevoie de ambele metode cine răspunde il roc sa scrie care e grafica și care e algebrică