Popaandreea80 Popaandreea80 21-02-2022 Matematică a fost răspuns COMPARA Un elev a cumpărat 16 caiete şi 12 creioane, pentru care a plătit 60 de lei. Un alt elev a cumparat 1 3 caiete și 8 creioane, pentru care a plătit 56 de lei. Cât costă un caiet? Dar un creion? Compara preturile lor