Mama a mers la cumpărături pentru a lua niște ingriente pentru a face o prăjitura . Acestuia îi trebuie 1 kg de făina ,2sau3 kg de mere și 500g de drojdie afla cât a. cheltuit la magazin dacă o punga 500g de făina costa 5,5 lei,1kg de mere costa 5 l-ar un cub de drojdie de 250g costa 4,5