👤
a fost răspuns

Maria constată că, dacă
işi cumpără 6 caiete, îi
mai rămân 4 lei din suma
pe care o are, iar pentru
a-şi cumpăra 9 caiete ar
mai avea nevoie de 8 lei.
Calculează prețul unui
caiet.